todosk doğa sporları klübü

Etkinlik Tarihi

Başlangıç : 22.10.2023

Bitiş : 22.10.2023

Ücreti

Standart Ücret : 350 TL

Kulüp Üyesi : 300 TL

Doğa Yürüyüşü Kısa Parkur TAZI KANYONU - KÜVEZ - 22.10.2023

Doğa Yürüyüşü Kısa Parkur TAZI KANYONU - KÜVEZ

HAREKET SAATİ: 08.00
HAREKET YERİ:TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
REHBERLER: Uğur Bolat & Mustafa Ataç
Uğur Bolat GSM : 0533 673 55 93
Mustafa Ataç GSM 05323011070
TODOSK TLF: 0242 243 85 10
TODOSK GSM: 0552 480 85 10
ARAÇ GÜZERGAH BÖLGESİ VE SAATİ
HURMA ATM :07.30
GÜNEŞ REST: 07.35
İLSAĞLIK : 07.40
5M MİGROS ÖNÜ : 07.45
TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI :08.00
100 YIL (SAMAN YOLU KARŞISI) :08.05
MEVLANA - BÜYÜKŞEHİR BEL. - VAKIFBANK ÖNÜ 08.10
SAMPİ - B.ONAT : ( ESKİ KOMAŞ KARŞISI) 08.15
KIRCAMİ : (EBEBEK ÖNÜ) 08.20
LAURA 08.25
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan olmayan herkes 0552 480 85 10 - 0242 243 85 10 nolu telefonlardan kayıt yaptırarak katılabilir. Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. ihtiyaç molası verilecektir.
Tazı Kanyonu hakkında genel bilgi:
Tazı Kanyonu, Antalya’nın Serik ve Manavgat İlçeleri ile Isparta İlinin Sütçüler İlçesi arasında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içindedir. Milli Parkın kuzey bölümünde Gaziler Köyü mezarlığına yakın bir bölgede bulunmaktadır. Tazı Kanyonu'nun yeni keşfedildiği sosyal medyada ileri sürülmektedir. Tazı Kanyonunu mezarlıktan iki km. uzaklıktaki seyir terasından seyretmek ve fotoğraf çekmek büyük bir mutluluktur .Tazı kanyonunun tanıtımında Sosyal Medyanın önemi ağırlık kazanmıştır.
Tazı Kanyonu'nun yan duvarlarının bazı yerlerde 400 metreye yükseldiği görülmektedir. Bu nokta profesyonel fotoğrafçıların çok önemli fotoğraf çekim noktalarından birisi olmuştur. Tazı Kanyonu doğa yürüyüş grupları ve kampçılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Tazı Kanyonu yerel halk tarafından uzun zamandır bilinen bir yerdi. Kanyon "Bilgelik Vadisi" adı verilen tarihi Köprü çay vadisinde "Köprülü Kanyon" ve "Selge Antik Kenti"nden sonra önemli bir gezi noktasıdır .
Tazı Kanyonu'nun da içinde yer aldığı Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda yaşayan belli başlı memeli türleri şunlardır;
Yaban keçisi, karakulak, vaşak, geyik, dağ keçisi, ayı, tilki, kurt, tavşan, sansar ve porsuktur.
Kuşlar ise; Kızıl akbaba, kaya sıvacısı, kuyrukkakan, karakulaklı kuyrukkakan, aksırtlı kuyrukkakan, kaya serçesi, ebabil, kaya kartalı, taş kızılı, kızıl kiraz kuşu, yılan kartalı, kaya güvercini, kaya kırlangıcı, kaya kiraz kuşu ise Milli Parkta yaşayan başlıca önemli kuş türleridir.
Tazı Kanyonu ve civarında bulunan bitki örtüsü;
Saf servi, sedir, Toros Köknarı, karaçam, Meşe ve Kestaneden oluşmaktadır. Elbette buna MAKİ bitki türünü de unutmamak gerekir. Ne yazık ki Tazı Kanyonu da diğer yerlerde olduğu gibi çevre kirliliği tehlikesiyle karşı karşıyadır. Kanyon şimdiden çöp döküm alanlarına dönmüştür. İnsanlara çöplerini orada bırakmamalarını, yanlarında geri götürmelerini ısrarla söylemeliyiz.
PARKUR BİLGİSİ: Sabah saat 08.00 da Muratpaşa Tapu müdürlüğünden hareket edilecek. uygun bir yerde 15 dk. kahvaltı ve ihtiyaç molası için durulacak.
Parkurumuz Tazı Kanyonu seyir terasında fotoğraf çekimi ve görsel güzelliği seyrederek başlayacaktır. Sonrasında Kanyondan inip yürüyüşümüze devam edeceğiz. 10 yaş ve üstü çocuklarında rahatlıkla yürüyebileceği bir parkurdur. Zaman kalırsa etkinliğimiz balık lokantasında sonlanacaktır.
İyi etkinlikler…
ZORLUK DERECESİ: Zorluk derecesi 2 (iki ) Tabanı sert ve bilekleri kavrayan bir ayakkabı ile gelmeleri gerekmektedir. Rahatlıkla yürünebilecek bir parkurdur.
SU DURUMU Parkur boyunca su kaynakları vardır. İçmeye uygun olmayabilir. Katılımcılarımızın yanlarında 2 litre su bulundurmaları önerilir.
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava sıcaklığı 27 derece, güneşli görünmektedir.
Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir.
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Yanınıza varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınızı, güneş gözlüğü, şapka vb. almayı unutmayınız.
8. A Grubu Seyahat Acentası Felsefe Turizm Firması tarafından yapılmaktadır.
Acenta Belge No: 14148
9. Detaylı bilgi için lütfen yürüyüş liderlerinizi arayınız.
TODOSK YÖNETİM KURULU İYİ ETKİNLİKLER DİLER!


Foto Galeri

Todosk Hakkında

Kuruluş amacı; Doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir. Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir. Kulüp siyasetle uğraşmaz.

İletişim Bilgileri

Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 22.Sokak Ulutaş Apt. No:10/13 Muratpaşa-Antalya

Telefon : +90 242 2438510 | Mobil : +90 552 480 8510