todosk doğa sporları klübü

Etkinlik Tarihi

Başlangıç : 30.03.2024

Bitiş : 30.03.2024

Ücreti

Standart Ücret : 350 TL

Kulüp Üyesi : 300 TL

UZUN & KISA PARKUR : Ariassos Antik Kenti / Akkoç Köyü - 30.03.2024

UZUN & KISA PARKUR : Ariassos Antik Kenti / Akkoç Köyü

REHBER: Ömer Faruk KARACAGİL & Ercan MADEN
REHBER GSM: 0536 313 60 66
ARAÇ GÜZERGAH BÖLGESİ VE SAATİ
LAURA 07.30
KIRCAMİ : (E-BEBEK ÖNÜ) 07.35
SAMPİ - B.ONAT : ( ESKİ KOMAŞ KARŞISI) 07.40
MEVLANA - BÜYÜKŞEHİR BEL. : (VAKIFBANK ÖNÜ) 07.45
100 YIL (SAMAN YOLU KARŞISI) : 07.50
TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI : 08.00
GÜNEŞ RESTORANT : 08.05
HURMA ATM: 08.10
Kültürel etkinliklerimize, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 & 0552 480 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’da hareket edilecektir. Yol güzergâhında, rehber tarafından uygun
görülen bir yerde en az 20 dk. kahvaltı ve İhtiyaç molası verilecektir.
ETKİNLİK BİLGİSİ :
Sabah saat 08:00' da Muratpaşa Tapu Müdürlüğü Otoparkından hareket edilecek, uygun bir yerde kahvaltı ve ihtiyaç molası verilecektir.
Pisidia Bölgesi kentlerinden olan Ariassos, Antalya’nın 50 kilometre kuzeyinde Antalya kıyısını Anadolu Patosu'na bağlayan boğaz olan 924 metre yükseklikteki Çubukbeli’nin batısında, Akkoç Köyü'ne 1 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ariassos kent planı incelendiğinde, doğudan batıya doğru ilk önce bir Nekropol alanı, şehir surlarının güney köşesi ve sivil yapılar, şehir kapısı, kapıdan batıya doğru uzanan olası bir sütunlu cadde, bu caddenin kuzey tarafında esas kent yerleşimi, batısında yine bir Nekropol alanı yer almaktadır. Kent doğu-batı doğrultusunda uzanan bu caddeye paralel olarak kuzey yamaçta oluşturulan teraslar üzerine yerleştirilmiştir. En önemli yapıları hemen hemen tam olarak ayakta duran şehir kapısı, mozole tipi mezar yapıları, şehir surları, Roma Yolu, suyolu, Nymphaion, Bouleuterion, oldukça yıkılmış bir bölümü kaybolmuş Gymnasion, hamam ve tiyatro yapılarıdır. Ariassos Kenti'ne girilen vadinin başlangıcında kentin en görkemli kalıntısı olan anıtsal giriş kapısı yükselir.
Su Durumu : Katılımcıların yanlarında en az 1,5 lt su bulundurmaları önerilir.
Zorluk Derecesi : Bu parkurda daha önce uzun parkurda yürümüş veya günlük yürüyüş yapma alışkanlığı olan katılımcılar için kolay sayılabilecek bir parkurdur.
Hava Durumu : Parkurun yürüneceği hatta hava az bulutlu, güneşli ve 27 derece gözükmektedir.
Not :
1. İsmini yazdıran katılımcılar iptal için en geç Cuma günü 15.00 kadar arayıp bilgi vermek zorundadırlar.
2. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
3. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
4. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli
5. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir.
6.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınız dan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
7. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
8.Etkinliğimizde gün boyu sigara ve alkol tüketilemez.
9. A Grubu Seyahat Acentası Felsefe Turizm Firması tarafından yapılmaktadır.
Acenta Belge No: 14148
Todosk Yönetim Kurulu iyi etkinlikler diler.


Foto Galeri

Todosk Hakkında

Kuruluş amacı; Doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir. Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir. Kulüp siyasetle uğraşmaz.

İletişim Bilgileri

Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 22.Sokak Ulutaş Apt. No:10/13 Muratpaşa-Antalya

Telefon : +90 242 2438510 | Mobil : +90 552 480 8510