todosk doğa sporları klübü

Etkinlik Tarihi

Başlangıç : 22.10.2023

Bitiş : 22.10.2023

Ücreti

Standart Ücret : 400 TL

Kulüp Üyesi : 350 TL

Günübirlik Dağcılık Faaliyeti Barla Dağı (2.798 m) - 22.10.2023

Günübirlik Dağcılık Faaliyeti Barla Dağı (2.798 m)

Etkinlik Yeri: Isparta, Atabey, Kapıcak Yaylası
Etkinlik Tarihi: 22 Ekim 2023, Pazar
Hareket Yeri: Tapu Müdürlüğü Otoparkı
Hateket Saati: 05:00
Rehber:
Bülent BALCI, 0 (505) 331 97 67
TODOSK Mobil, 0 (552) 480 85 10
TODOSK TEL: 0242 243 85 10
Etkinliğimiz, dağcılık bilgi, deneyim ve kondisyonuna sahip kulüp üyelerimiz için uygundur. Katılımcılar yanlarında, güncel vizeli dağcılık lisansı ile kask ve kafa fenerlerini hazır bulundurmalıdırlar.
Parkur Bilgisi:
Faaliyetimiz, Antalya - Isparta - Atabey - Kapıcak Yaylası'na kadar 150 km / 3 saat mesafesedeki başlangıç noktasından sonra, gidiş dönüş toplam olarak yaklaşık 10 saat sürecek şekilde planlanmıştır. Beklenen Antlaya varış saati 22:00'dır.
Zirveye kadar, 6 kilometre mesafede, 1100 m irtifa alınacaktır. Rotanın ikinci yarısı belli bir patikaya sahip olmayıp, oldukça dik, kayalık ve zahmetlidir. Rota üzerinde, yer yer 4 dereceye varan serbest kaya tırnanışı söz konusudur.
Alpin Zorluk Derecesi; 5, Çok Zor (Very Difficult)
Bölgede mevcut yaban hayatın rahatsız edilmemesi için sessizlik önemlidir. Faaliyet esnasında sigara ve alkol kullanımı yasaktır. Organik çöpler de dahil olmak üzere tüm atıklar katılımcı tarafından bitiş noktasına taşınacaktır.
Rehber Notları:
Zaman kullanımında problem yaşanmaması için mola, hareket sürelerine uyulması ve uyarıya gerek kalmadan hazır olunması önemlidir.
Etkinlik öncesi araç ulaşımında, zaman kaybının önlenmesi için kahvaltı molası verilmeyecektir. Katılımcıların yanlarına üç öğün kumanya ve 3 litre kadar su almaları önerilir.
Faaliyet esnasında, ter tutmayan, kolay kuruyan sentetik giysiler ile polar mont ve rüzgarlıklar faydalı olacaktır. Güneş gözlüğü ve baton gerekli olabilecek donanımlardır. Soğuk ve rüzgara karşı gerekli kıyafet ve donanım bulundurulmalıdır.
Katılımcılarımıza güncel hava durumunu takip etmelerini ve her ihtimale karşı, faaliyet süresince, yanlarında yağmurluk bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.
Kulüp notları:
TODOSK tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği ilk yardım önlemlerini almakta, doğa faaliyetlerinde, ilk yardım malzemesi ve ilk yardımcı bulundurmaktadır.
Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
Yürüyüş lideri, gerekli gördüğünde parkurda veya programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Faaliyetimize katılabilmek için kulüp sekreterine kayıt yaptırmak gereklidir.
İsmini yazdıran katılımcılar, iptal için en geç 1 gün önceden arayıp bilgi vermek zorundadırlar. Bilgi vermeyen kişilerden etkinlik ücreti talep edilecektir
Kulübümüz Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde, Türkiye Dağcılık Federasyonu'na bağlı, ticari amaç taşımayan bir spor kulübüdür.
Kulübümüz, Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliği'ne tabi değildir.
Taşıma, A Grubu Seyahat Acentası Felsefe Turizm Firması tarafından yapılmaktadır.
Acenta Belge No: 14148
Todosk Doğa Sporları Kulübü iyi etkinlikler diler.


Foto Galeri

Todosk Hakkında

Kuruluş amacı; Doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir. Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir. Kulüp siyasetle uğraşmaz.

İletişim Bilgileri

Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 22.Sokak Ulutaş Apt. No:10/13 Muratpaşa-Antalya

Telefon : +90 242 2438510 | Mobil : +90 552 480 8510