todosk doğa sporları klübü

Etkinlik Tarihi

Başlangıç : 03.12.2023

Bitiş : 03.12.2023

Ücreti

Standart Ücret : 450 TL

Kulüp Üyesi : 400 TL

UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞ MESAFESİ 14-18 KM ARASIDIR. ETKİNLİK YERİ : KOCAMEHMETLER-KIÇAĞIL YAYLASI-PAMUCAK/ SERİK - 03.12.2023

UZUN PARKUR YÜRÜYÜŞ MESAFESİ 14-18 KM ARASIDIR. ETKİNLİK YERİ : KOCAMEHMETLER-KIÇAĞIL YAYLASI-PAMUCAK/ SERİK

HAREKET YERİ : TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATI : 08:00
REHBERLER : FATMA PEKÇETİN-ŞABAN ARICAN
FATMA PEKÇETİN GSM: 0536 683 74 55
ŞABAN ARICAN GSM: 0535 511 13 03
03.12.2023 tarihinde yürünecek parkurumuz Antalya ‘mızın Serik ilçesine bağlı Yumaklar mahallesi sınırları içinde gerçekleşecektir. Aynı gün Tapu otoparkından hareket edilerek, Serik ilçesi , Töngüçlü mahallesinden geçilerek, Hacı Hasanlar ve Mustanlar mevkiinden devamla Koca Mehmetler semtine ulaşılacak.55 km. lik otobüs yolculuğundan sonra yürüyüşe başlanacaktır. Başlangıçta bir saat kadar zorluk derecesi fazla olmayan bir yokuş çıkılacaktır. Bu yükselişin ardından Kıçağıl yaylasına ulaşılacak. Burada bulunan geniş düzlükte kısa bir mola verilecektir. Molanın ardından yürüyüşe devam edilecek ve Yalnız Pınarda öğle yemeği molası verilecektir. Yemek molasından sonra Bozburun dağının muhteşem görüntüsüyle Pamucak tarafına yürüyüş devam edecektir. Tatlı bir inişten sonra Hasdümen-Yumaklar yoluna inilecektir. Buradan orman yoluyla Pamucak semtine ulaşılacaktır.Anlatılan parkurun başlangıcından Hasdümen yoluna kadar olan bölümü patikalardan oluşmaktadır.
PARKURUN SU DURUMU: Parkurumuzun başlangıcından sonuna kadar üç yerde kaynak suyu mevcuttur.
PARKURUN BİTKİ ÖRTÜSÜ: Parkurumuzda yüksek boylu ağaçlardan en çok Kızılçam, Meşe, Sakızlak, Ardıç ve Çınar ağaçları bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgenin hakim bitki örtüsü MAKİ bitki topluluğudur. Akdeniz bitki örtüsü olan MAKİ bitki topluluğu yüksek boylu ağaçların bölgesinde bulunurlar. Ancak çok daha sık bulunmaktadırlar. Bunların içinde Dağ çileği adıyla da anılan Sandal ağaçları da bulunmaktadır. Bu mevsimde olgunlaşan meyveleri değişik aromasıyla ilgi çekicidir.
PARKURUN ZORLUK DURUMU: Parkurumuz günübirlik yürüyüş yapan herkesin yürüyebileceği orta zorlukta bir parkurdur.
Not :
1. İsmini yazdıran katılımcılar iptal için en geç Cumartesi günü 15.00 kadar arayıp bilgi vermek zorundadırlar. Bilgi vermeyen kişilerden etkinlik ücreti talep edilecektir.
2. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
3. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
4. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli
5. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir.
6.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınız dan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
7. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
8.Etkinliğimizde gün boyu sigara ve alkol tüketilemez.
9. A Grubu Seyahat Acentası Felsefe Turizm Firması tarafından
yapılmaktadır.
Acenta Belge No: 14148
Todosk Yönetim Kurulu iyi etkinlikler diler.


Foto Galeri

Todosk Hakkında

Kuruluş amacı; Doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir. Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir. Kulüp siyasetle uğraşmaz.

İletişim Bilgileri

Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 22.Sokak Ulutaş Apt. No:10/13 Muratpaşa-Antalya

Telefon : +90 242 2438510 | Mobil : +90 552 480 8510