todosk doğa sporları klübü

Etkinlik Tarihi

Başlangıç : 21.01.2024

Bitiş : 21.01.2024

Ücreti

Standart Ücret : 450 TL

Kulüp Üyesi : 400 TL

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ KISA PARKUR TAZI KANYONU - KÖVES - OLUK KÖPRÜ / BEŞKONAK - 21.01.2024

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ KISA PARKUR TAZI KANYONU - KÖVES - OLUK KÖPRÜ / BEŞKONAK

HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
HAREKET SAATI: 8.00
YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ: Mustafa ESEN & Hatice Nur ÖMÜR
Mustafa ESEN GSM : 0535 368 55 88
ARAÇ GÜZERGAH BÖLGESİ VE SAATİ
HURMA ATM :07.30
GÜNEŞ REST: 07.35
İLSAĞLIK : 07.40
5M MİGROS ÖNÜ : 07.45
TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI :08.00
100 YIL (SAMAN YOLU KARŞISI) :08.05
MEVLANA - BÜYÜKŞEHİR BEL. - VAKIFBANK ÖNÜ 08.10
SAMPİ - B.ONAT : ( ESKİ KOMAŞ KARŞISI) 08.15
KIRCAMİ : (EBEBEK ÖNÜ) 08.20
LAURA 08.25
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 & 0552 480 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08. 00’de hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir.
Tazı Kanyonu
Antalya’nın Serik ve Manavgat İlçeleri ile Isparta İlinin Sütçüler İlçesi arasında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içindedir. Milli Parkın kuzey bölümünde Gaziler Köyü mezarlığına yakın bir bölgede bulunmaktadır. Kanyonun yan duvarlarının bazı yerlerde 400 metreye yükseldiği görülmektedir. Kanyon yerel halk tarafından uzun zamandır biliniyordu. Ancak sosyal medya paylaşımları ile ilgi odağı olmuştur. Kanyon aynı zamanda "Bilgelik Vadisi" olarakta bilinmektedir. Tarihi Köprü çay vadisinde "Köprülü Kanyon" ve "Selge Antik Kenti"nden sonra önemli bir gezi noktasıdır.
Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda yaşayan belli başlı memeli türleri şunlardır;
Yaban keçisi, karakulak, geyik, dağ keçisi, tilki, kurt, tavşan vb.
Kızıl akbaba, kaya sıvacısı, kuyrukkakan, karakulak, serçe, ebabil, kartal, kızıl kiraz kuşu, kaya güvercini, kaya kırlangıcı vb. ise Milli Parkta yaşayan başlıca önemli kuş türleridir.
Kanyon ve civarında bulunan bitkiler; Saf servi, Sedir, Toros Köknarı, Karaçam, Meşe ve Kestaneden oluşmaktadır.
PARKUR BİLGİSİ: Parkur Beşkonak- Taşağıl yolu takiben Gaziler Köyü"ne dönülecek ve orman yolu devamla köy mezarlığına varılacak. Araçlardan inilerek yürüyüşe başlamadan önce bilgilendirme toplantısı yapılacak. Daha sonra yürüyüş lideri öncülüğünde orman yolundan inişle yürüyüşe başlanacak. 2 km yürüyüşten sonra patikaya girilerek seyir terasına varılacak. Görselliği ile sizleri büyüleyecek bir güzellikle karşı karşıya kalacaksınız. Terastan vadiyi seyretmeye doyamayacaksınız. Yeterli molanın ardından fotoğraf çekimi ve seyirden sonra tekrar yürüyüşe başlanacak. Kısa bir süre orman yolu yürünecek ardından patikaya girilerek sürekli iniş ile Kövese varılacak. Araclara binilecek buradan Oluk Köprüye geçilecek kisa bir molanın ardından Antalya' ya hareket edilecektir. Bugün yaşadığınız bu güzellikler için burada olduğunuz için önce kendinizi sonra yürüyüş liderlerinizi kutlayacaksınız...
SU DURUMU: Parkurun başlangıcında su mevcuttur. Yine de katılımcıların en az 2 litre su alması önerilir.
ZORLUK DERECESİ: Zorluk derecesi 3 olarak değerlendirilmiştir. Parkur iniş ağırlıklıdır. Doğa yürüyüşüne uygun spor ayakkabı giyinilmelidir. Baton, şapka ve güneş gözlüğünüzü almayı unutmayınız!
HAVA DURUMU: Etkinlik günümüzde bölgede hava sıcaklığı 13 derece hafif yağışlıdır.
Not :
1. İsmini yazdıran katılımcılar iptal için en geç Cumartesi günü 15.00 kadar arayıp bilgi vermek zorundadırlar.
2. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
3. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
4. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli
5. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir.
6.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınız dan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
7. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
8.Etkinliğimizde gün boyu sigara ve alkol tüketilemez.
9. A Grubu Seyahat Acentası Felsefe Turizm Firması tarafından yapılmaktadır.
Acenta Belge No: 14148
Todosk Yönetim Kurulu iyi etkinlikler diler.


Foto Galeri

Todosk Hakkında

Kuruluş amacı; Doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir. Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir. Kulüp siyasetle uğraşmaz.

İletişim Bilgileri

Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 22.Sokak Ulutaş Apt. No:10/13 Muratpaşa-Antalya

Telefon : +90 242 2438510 | Mobil : +90 552 480 8510