todosk doğa sporları klübü

Etkinlik Tarihi

Başlangıç : 27.04.2024

Bitiş : 27.04.2024

Ücreti

Standart Ücret : 400 TL

Kulüp Üyesi : 350 TL

Hisarçandır - Şakayıkalanı - Sarıçınar - 27.04.2024

Hisarçandır - Şakayıkalanı - Sarıçınar

Hareket Yeri: Muratpaşa Tapu Müdürlüğü Otoparkı
Rehberler: Fatma Pekçetin - Şahin Küçükpehlivan
Fatma Pekçetin GSM :0536 683 74 55
TODOSK TLF: 0242 243 85 10
TODOSK GSM: 0552 480 85 10
ARAÇ GÜZERGAH BÖLGESİ VE SAATİ
Laura: 07.30
Kırcami - (Ebebek Önü) 07.35
Sampi - B.Onat - ( Eski Komaş Karşısı) 07.40
Mevlana - Büyükşehir Bel.- Vakıfbank Önü: 07.45
100 Yıl (Saman Yolu Karşısı) :07.50
Muratpaşa Tapu Müdürlüğü Otoparkı :08.00
5M Migros - PTT Önü :08.05
İlsağlık : 08.10
Güneş Rest: 08 .15
Hurma ATM: 08.20
Doğa yürüyüşlerine, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.
Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevliler tarafından, sporcuların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 08.00’da Muratpaşa Tapu Müdürlüğü Otopark' dan hareket edilecektir. Yol güzergâhında, yürüyüş liderleri tarafından uygun görülen bir yerde en az 15 dk. İhtiyaç molası verilecektir.
PARKUR BİLGİSİ:
Şakayık Alanı'na araçla gidilecek ve buradaki yarım saatlik fotoğraf molasından sonra tekrar araçla Elmayanı Yaylası'na ulaşılacaktır. Elmayanı Yaylası'ndan Sarıçınar Vericisine çıkılacak, sonrasında tekrar Elmayanı Yaylasına dönülecektir.. Yürüyüş belirgin orman patikasından ve çoğunlukla yatay seyirle olacaktır.
Parkur orta zorluk derecesindedir. Güzergah, yer yer çam ormanı olup bazı geçişler açıktır. Görseli oldukça yüksek doyurucu bir parkurdur.
Organik çöpler de dahil olmak üzere tüm atıklar katılımcı tarafından başlangıç noktasına taşınacaktır. Bölgede mevcut yaban hayatın rahatsız edilmemesi için sessizlik önemlidir. Yangına hassas coğrafya sebebiyle faaliyet esnasında sigara içilmesi yasaktır.
Rehber Notları:
Zaman kullanımında problem yaşanmaması için mola, hareket sürelerine uyulması ve uyarıya gerek kalmadan hazır olunması önemlidir.
Etkinlik öncesinde, yol üzerinde bulunan Doğapark Simit Fırını'nda yarım saat kahvaltı molası verilecektir.
Faaliyet esnasında, ter tutmayan, kolay kuruyan sentetik giysiler ile polar mont ve rüzgarlıklar faydalı olacaktır. Şapka, güneş gözlüğü ve baton gerekli olabilecek donanımlardır. Doğa yürüyüşüne uygun tabanı sert bileği kavrayan ayakkabı önerilir.
Parkur başlangıcı ve bitiminde su vardır. Katılımcıların kişi başı 2 litre kadar su almaları uygundur.
Katılımcılarımıza güncel hava durumunu takip etmelerini ve her ihtimale karşı, faaliyet süresince, yanlarında yağmurluk bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.
Faaliyetimiz içinde karşılaşacağımız şakayıklar koruma altında olan endemik bitkilerdir. Söz konusu bitkilere dokunmak dahi uygun görülmemektedir.
NOT
1. İsmini yazdıran katılımcılar iptal için en geç Cuma günü 15.00 kadar arayıp bilgi vermek zorundadırlar.
2. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
3. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
4. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli
5. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir.
6.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınız dan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
7. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
8.Etkinliğimizde gün boyu sigara ve alkol tüketilemez.
9. A Grubu Seyahat Acentası Felsefe Turizm Firması tarafından yapılmaktadır.
Acenta Belge No: 14148
Todosk Yönetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Todosk Hakkında

Kuruluş amacı; Doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir. Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir. Kulüp siyasetle uğraşmaz.

İletişim Bilgileri

Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 22.Sokak Ulutaş Apt. No:10/13 Muratpaşa-Antalya

Telefon : +90 242 2438510 | Mobil : +90 552 480 8510